more from
Audio Cave
We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Unsubscribe

by Niechęć

/
 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Comes in 6-page digipack.

  Includes unlimited streaming of Unsubscribe via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days

    €10 EUR or more 

   

 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €7 EUR  or more

   

1.
Argot 03:37
2.
Praga 06:46
3.
4.
Puste Łąki 05:35
5.
Chmury 08:29
6.
Ciała 06:47
7.
Niechęć 10:00
8.
Epilog 04:14

about

Niechęć "Unsubscribe"
Premiera: 1 kwietnia 2022; LP: w przygotowaniu

W tegoroczne prima aprilis mija 10 lat od fonograficznego debiutu Niechęci. 1 kwietnia ukazały się oba dotychczasowe albumy grupy: ,,Śmierć w miękkim futerku” (2012) oraz ,,[self-titled]” (2016). Dwa lata później, także w kwietniu, zespół zarejestrował materiał na „Live at Jazz Club Hipnoza”. 10-te urodziny nie będą jednak pretekstem do celebrowania nostalgicznych jubileuszy. Przeciwnie, 1 kwietnia 2022 roku ukaże się trzeci premierowy album Niechęci, zatytułowany „Unsubscribe”.

Album inny od dotychczasowych. Jak mówią sami muzycy:
„Do tej pory koncentrowaliśmy się na opowiadaniu osobistych historii, graliśmy „o sobie”. Tym razem postanowiliśmy „wyjść na zewnątrz”. Stworzyć muzykę, w której spróbujemy uchwycić nastrój (niełatwych) czasów, w których żyjemy. To nie miała być płyta o pandemii, o ekologii, o kryzysie politycznym, społecznym, klimatycznym, migracyjnym itd. Naszym filtrem była obserwacja ludzkiej psychiki. Chcieliśmy zrobić płytę o współczesnej neurozie, o towarzyszących nam wszystkim lękach, obawach. O życiu w realiach nieustającego chaosu, ciągłych zaskoczeń, zbyt szybkich zmian. Bez uciekania w łatwą publicystykę, zawsze koncentrując się na tym, co owe czasy „robią nam wszystkim w głowach”.”

Nagrywana w samym środku lockdownu, z dala od cywilizacji, pośród pejzaży Kotliny Kłodzkiej, płyta okazała się swoistą terapią. Stąd „Unsubscribe”, czyli chęć wypisania się z przeładowanej bodźcami rzeczywistości, zatamowania nieustannego napływu informacji, szukania spokoju. Współczesność znajduje tu ślad także w warstwie muzycznej. Muzycy inspirowali się hip-hopem, trapem, elektroniką, techno. Unikając oczywistych cytatów, operując subtelnymi nawiązaniami. Bo „Unsubscribe” to jednocześnie najdojrzalsza płyta w dyskografii zespołu. Dotąd zagoniona w poszukiwaniu granic własnej ekspresji Niechęć stawia na bardziej świadomą narrację. Nie boi się ciszy, spokoju, przemyślanych aranżacji, średnich i wolnych temp… Ale bez obaw: kto polubił zespół za bezprzykładny hałas, wciąż znajdzie go tu pod dostatkiem

credits

released April 1, 2022

Michał Kaczorek – perkusja
Maciej Szczepański – gitara basowa
Michał Załęski – fortepian, rhodes, prophet, nord stage, lap steel, głos
Rafał Błaszczak – gitara
Maciej Zwierzchowski – saksofon

license

all rights reserved

tags

about

Niechęć Warsaw, Poland

contact / help

Contact Niechęć

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Niechęć, you may also like: